KONST / Litografier / Färglitografi 8482246
nr 848 2246
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi , Karl Axel Pehrson (1921-2005), 55/385, Signerad, 89, motivets mått: 27x35
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 23 september 2013
kl 20:52:33
700 kr
900 kr
1.100 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson